Zaszycie alkoholowe Opole - o zabiegu

 • Esperal - co to?

  Esperal - handlowa nazwa preparatu Disulfiram WZF, który wszywa się alkoholikom podczas mikrochirurgicznego zabiegu.

 • Wszywka alkoholowa - jak działa?

  Tabletki dla alkoholika (Esperal) blokują enzym dehydrogenazy aldehydowej w organizmie pacjenta. Po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu odbywa się proces zatrucia organizmu.

 • Jak długo działa Esperal?

  Wszywka alkoholowa Opole działa w okresie 8-12 miesięcy (dokładny termin działania zależy od metabolizmu osoby uzależnionej). Przez rok pacjenta obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu.

 • Esperal - gdzie się wszywa?

  W przychodni Alkomedica lekarz wszywa preparat Esperal w okolicach pośladka. Jest to miejsce najbardziej dyskretne, niewidoczne dla osób trzecich.

 • Wszywka alkoholowa - gdzie zrobić?

  Wszywka Opole - zapraszamy na szybki, bezpieczny zabieg do naszej nowoczesnej przychodni Alkomedica. Zapewniamy indywidualne podejście, oryginalny lek i sterylne warunki.

Wszywka alkoholowa - co warto wiedzieć?

 • Jak wygląda wszywka?

  Po wstępnej konsultacji oraz wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań do zabiegu, chirurg podaje zastrzyk znieczulający i wszywa tabletki pod powięź. Następnie zszywa ranę nićmi chirurgicznymi i wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym zabiegu.

 • Ile kosztuje zaszycie alkoholowe - Opole?

  Cena wszywki alkoholowej Opole Alkomedica: Wszywka Esperal w cenie 599 zł (odpowiednio dobrana ilość tabletek, antybiotyk na receptę oraz szwy do zdjęcia). Wszywka + z rozpuszczalnymi szwami oraz antybiotykiem podawanym w zastrzyku - 749 zł.

 • Wszywka alkoholowa Opole - co po zabiegu?

  Po wizycie w gabinecie Alkomedica pacjent może wrócić do pracy lub do domu. Zabieg przeprowadzany jest po podaniu znieczulenia miejscowego, dlatego pacjent nie odczuwa bólu w miejscu zaszycia alkoholowego. Powinien jedynie odpowiednio dbać o dezynfekcję rany oraz zmianę opatrunków, aby proces gojenia postępował w sposób prawidłowy.

 • Zgon po Esperalu - prawda czy mit?

  Śmierć po wypiciu alkoholu w trakcie leczenia Esperalem jest bardzo rzadkim przypadkiem. Faktem jest to, że podczas spożywania alkoholu pacjent wyniszcza wątrobę i trzustkę. Jednak umrzeć może tylko, jeżeli ma np. choroby współistniejące oraz przyjmie maksymalną ilość alkoholu etylowego.

 • Czego nie wolno jeść po wszyciu Esperalu?

  Nie wolno pić różnego rodzaju alkoholu. Warto unikać również słodyczy z alkoholem, sosów, octu oraz produktów kiszonych, takich jak np. ogórki. Nie należy stosować maści, leków oraz płynów, które zawierają etanol, ponieważ może pojawić się reakcja disulfiramowa.