Disulfiram - co to?

Organiczny związek chemiczny o nazwie Disulfiram (Esperal) jest często wykorzystywany w procesie leczenia choroby alkoholowej. Jest to farmakologiczna metoda walki z uzależnieniem. Disulfiram występuje w postaci tabletek, przeznaczonych do implantacji podskórnej.

Wchłaniając się do organizmu pacjenta blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, co prowadzi do zatrzymania metabolizmu alkoholu etylowego. Proces ten staje się powodem złego samopoczucia oraz różnorodnych skutków ubocznych po wypiciu alkoholu. Obecność tabletek dla alkoholika w jego organizmie wymusza abstynencję, która według zaleceń producenta powinna trwać od 8 do 12 miesięcy. Disulfiram to preparat, który odgrywa bardzo ważną rolę w procesie terapii

Doktor przedstawiający dokumentację medyczną pacjentowi po zabiegu wszywki esperal

Wszywka alkoholowa Opole

Zabieg, podczas którego chirurg aplikuje tabletki Disulfiram do organizmu pacjenta nazywa się wszywka alkoholowa - Opole.

Dla możliwości wykonania zaszycia alkoholowego muszą być spełnione niektóre warunki:
  • symbol zaznaczenia Pacjent powinien być trzeźwy. Aby uzyskać stan całkowitej trzeźwości warto zachować co najmniej 24-godzinną abstynencję lub skorzystać z detoksu (odtrucia alkoholowego).
  • symbol zaznaczenia Podczas dokładnego wywiadu medycznego przed zabiegiem, lekarz powinien zakwalifikować pacjenta do możliwości leczenia Esperalem oraz wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.
  • symbol zaznaczenia Pacjent musi wyrazić zgodę na zabieg wszywki alkoholowej i podpisać oświadczenie, gdyż awersyjna metoda leczenia choroby alkoholowej odbywa się tylko za zgodą pacjenta.
ikona doktora

Bezpieczeństwo

W gabinecie Alkomedica zapewniamy swoim pacjentom komfort i bezpieczeństwo. Zabieg wszycia Esperalu Opole odbywa się w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu, z użyciem sterylnych wyrobów medycznych.

ikona tabletek

Wykwalifikowany personel

Nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej (Opole, Wrocław, Poznań). Cechują się indywidualnym podejściem do pacjenta, profesjonalizmem i szczególną skrupulatnością.

ikona karty pacjenta

Efektywność

Leczenie uzależnienia za pomocą wszywki alkoholowej - Opole jest skuteczną metodą terapii. Preparat Disulfiram pomaga powstrzymać się od alkoholu przez 12 miesięcy. W naszej przychodni wszywamy pacjentom odpowiednią ilość tabletek, dzięki czemu działanie leku jest skuteczne.

Esperal Opole - zalety zabiegu

Wszywka alkoholowa jest często wybieraną metodą leczenia uzależnienia nie tylko w Opolu, ale w całym kraju. Co roku tysiące Polaków zgłasza się z prośbą o pomoc do prywatnych przychodni i decyduje się na zabieg wszywki antyalkoholowej. Są to osoby w różnym wieku oraz z rozmaitymi problemami alkoholowymi. Dlaczego osoby uzależnione wybierają farmakologiczną metodę leczenia?

Wszywka alkoholowa - zalety:

  • symbol zaznaczenia Szybki zabieg - długotrwały efekt. Wizyta w przychodni Alkomedica trwa zaledwie 20 minut. Działanie leku Disulfiram to 8 - 12 miesięcy.
  • symbol zaznaczenia Krótki czas gojenia rany - rana goi się około 7 dni od daty zaszycia alkoholowego. Od razu po wizycie pacjent może wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.
  • symbol zaznaczenia Wszywka alkoholowa Opole - zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Przed nacięciem skóry lekarz podaje znieczulenie miejscowe.
  • symbol zaznaczenia Skuteczna metoda leczenia. Dzięki wszywce alkoholowej osoba uzależniona powstrzymuje się od picia alkoholu przez cały rok. Często się zdarza, że nawet po upływie czasu aktywności leku pacjent nie wraca do nałogu.
lekarz ściskający dłon pacjenta w geście potwierdzenia zabiegu zaszycia alkoholowego
grupa lekarzy przy stole. Widok od góry

Zalecenia po wszyciu Esperalu

Pierwszą i najważniejszą zasadą, której powinien przestrzegać każdy pacjent to abstynencja. W okresie działania leku dla alkoholików Disulfiram (czyli od 8 do 12 miesięcy) każdą osobę uzależnioną obowiązuje bezwzględny zakaz spożycia napojów procentowych oraz produktów, które zawierają alkohol. Do tej listy zaliczyć możemy ocet, ogórki kiszone, maści oraz płyny zawierające w swoim składzie alkohol, niektóre sosy oraz środki do dezynfekcji.

Do momentu zdjęcia bądź rozpuszczenia się szwów lub całkowitego zagojenia się rany warto unikać wysiłku fizycznego, szczególnie ćwiczeń, które mogą spowodować przemieszczenie się tabletek w organizmie.

Każdy pacjent po zabiegu powinien stosować się do zaleceń lekarza. Wszystkie wskazówki, co do higieny rany, zostają przekazane podczas zabiegu wszycia Esperalu Opole - w gabinecie Alkomedica.

Leczenie alkoholizmu Esperalem

Choroba alkoholowa wymaga leczenia. Codzienne natrętne spożycie płynu etylowego ma wiele negatywnych skutków na wszystkie sfery życia - fizyczną (zdrowotną), psychiczną oraz społeczną. Alkohol uszkadza narządy wewnętrzne, powodując różnorodne choroby. Alkoholizm to przede wszystkim choroba psychiczna. Z tego powodu wymaga chęci oraz świadomej zgody pacjenta na leczenie. Proces terapii może przebiegać w różny sposób. Leczenie choroby alkoholowej w zamkniętym ośrodku lub szybki zabieg wszycia Esperalu w prywatnej przychodni. Pacjent może skorzystać również z odtrucia alkoholowego (detoksykacji) oraz psychoterapii uzależnień.

Chcesz zwalczyć nałóg i nie wiesz od czego zacząć? Zadzwoń na naszą infolinię i uzyskaj szybką, skuteczną pomoc! Kontakt
popiersie lekarza w białym fartuchu siedzącego za biurkiem